Mis on ZINGA?

OMADUSED

ZINGA® – see on tsinkimismeetod, mis ei vaja pinnalekandmiseks kuumtöötlust. ZINGA koostises käivitub elektrokeemiline reaktsioon metallpinna ja õhuniiskuse kokkupuutel ning tulemuseks on aktiivne galvaaniline kaitsekiht, mis ei ole toksiline ja võib olla kokkupuutes ka joogiveega.

misonzinga

ZINGA® korrosioonikaitsesüsteem töötati välja 1970 aastatel Belgias. See on galvaniseerimisvedelik, mille 96%-line tsingisisaldus kuivanud kihis tagab raudmetallide katoodkaitse, pakkudes suurepärast alternatiivi kuumtsinkimisele. Sellist süsteemi nimetatakse ka külm- või filmtsinkimiseks ning kiht-galvaniseerimiseks. Siiski ei tasu süsteemi segamini ajada Eestis külmtsinkimise nime all müüdavate tsingirikaste värvidega! Viimased tagavad metallpinnale vaid passiivse kaitsekihi, mille kaitseomadused on sarnased värvikihile.

ZINGA filmtsinkimist on võimalik kasutada nii eraldiseisva korrosioonikaitsena töötlemata metallidel või uuendada  juba eelnevalt kuumtsingitud pindu. Süsteemi kasutamismugavus on aidanud kvaliteetse korrosioonikaitse viia ka tavatarbimisse. ZINGA kattekiht on ekstreemsetes oludes isegi kestvam kui kuumtsinkimine, kuid kasutamine ja pealekandmine sama lihtne kui värvimine, mida võib teha pihusti, pintsli või rulliga. Töötlemise lihtsus võimaldab seda peale kanda nii tootmisruumis kui ka montaažiplatsil välitingimustes, seejuures ka niiskes keskkonnas. Töödelda võib nii uusi kui ka ekspluatatsioonis olevaid süsinikterasest konstruktsioone ning ka varasemalt kuumtsingitud pindu. Töötlemise lihtsus, pikk ekspluatatsiooni aeg ja kihi uuendamise võimalus koos tööde teostamise madala omahinnaga teeb ZINGA-katte majanduslikult tasuvaks. Lisaks sellele on ZINGA ka tulekindel ning võib olla kontaktis joogiveega.

ZINGA ühendab endas mitmed eelised: metalli aktiivne (katood)kaitse, metalli passiivne kaitse ning kasutamise lihtsus. Aktiivse kaitse tagab koostises olev spetsiaalne atomiseeritud tsink ning passiivse kaitse tsinkkarbonaadid ja sideaine, mis moodustavad koos tugeva kaitsekihi metalli pinnale. Galvaaniliseks kaitseks on kuivanud kihis vaja vähemalt 92% tsingisisaldust. ZINGA-katte tsingisisalduseks on 96%, mis tähendab, et see tingimus on rohkem kui küllaldaselt täidetud. Koostises kasutatud tsingiosakeste puhtuseks on isegi 99,995%. Passiivkihi koostise unikaalne elastsus ei lase võimalike mehhaaniliste vigastuste ega temperatuuri kõikumisest tuleneva metalli paisumise ja kokkutõmbumise tagajärjel roostel tekkida.